clanek-obrazek

Obálka života

Obálka života je formulář shrnující důležité informace o zdravotním stavu, které jsou použity při ohrožení zdraví nebo života člověka. Myšlenka Obálky života je taková, aby přivolaní záchranáři měli možnost čerpat aktuální informace o zdravotním stavu konkrétní osoby. Obálka života je doplněna o doprovodné texty, které přesně uvádí, co do jednotlivých kolonek zapsat. Takto vyplněný dokument připevněný v plastovém pouzdru na viditelné místo (např. dveře ledničky, vnitřní strana dveří) může pomoci při ohrožení života. Důležitým faktorem při záchraně zdraví je čas. Obálka života má přispět k efektivnímu a rychlému podání informací a tím ušetřit drahocenné vteřiny. Napomůže tak záchranářům při rozhodování o následných zdravotních úkonech. Obálku života jistě využijí senioři, lidé s různým zdravotním postižením, či onemocněním. A navíc, obálka se dá kdykoli sbalit s sebou na cesty, ať už na dovolenou, do lázní, nebo na výlet.

Obálka života je zdarma a lze ji vyzvednout v infocentru města Lanškroun, na odboru sociálních věcí a zdravotnictví, u svého obvodního lékaře, v Sociálních službách Lanškroun. Předtisk lze najít na webových stránkách www.lanskroun.eu a na www.soslla.cz.

Najděte si proto chvilku času a pomozte například Vaší babičce, dědečkovi, známému, nebo sousedovi s vyplněním tohoto formuláře. Čas investovaný do vyplnění formuláře se Vám může mnohonásobně vrátit.

Za realizaci tohoto projektu patří velké poděkování Komisi pro sociální, rodinnou a komunitní politiku, městu Lanškroun, Sociálním službám Lanškroun a všem, kteří se na realizaci projektu podíleli.

Aktivita je podpořena z NDT Obec přátelská rodině a seniorům 2021.

Nálepka Obálka života Formulář A4 oboustranně


  Kontakt

  Sociální služby Lanškroun
  Janáčkova 1003
  563 01 Lanškroun

  IČO: 75081849
  DIČ: CZ75081849
  Číslo účtu: 198999998/0600