clanek-obrazek

Informace o přijetí

Jakým způsobem se přihlásit do Odlehčovací služby

Je nutné, aby se zájemce předem informoval o volném termínu pobytové Odlehčovací služby u sociální pracovnice (viz. kontakty), protože kapacita lůžek je omezena (5 lůžek). Po dohodnutém termínu je potřeba: 

 1. vyplnit žádost o přijetí do Odlehčovací služby (zatrhnutím odlehčovací služby a termínu):

– k dispozici v sídle Sociálních služeb Lanškroun nebo na MěÚ Lanškroun odbor sociálních věcí a zdravotnictví,

– ke stáhnutí na internetových stránkách Sociálních služeb Lanškroun (www.soslla.cz, v sekci Důležité dokumenty) nebo města Lanškroun (www.lanskroun.eu).

 1. vyplněnou žádost s přílohami lze podat:

–  osobně nebo poštou na adresu: Sociální služby Lanškroun, Janáčkova 1003, 56301 Lanškroun.

Po projevení zájmu o umístění do Odlehčovací služby (dále jen OS) jsou zájemci zváni k návštěvě OS, je jim nabídnuta prohlídka a podrobnější a konkrétní informace.

Sociální šetření je domluveno vždy v co nejkratší době před nástupem.

Před nástupem sociální pracovnice seznámí zájemce se Smlouvou o poskytnutí pobytové Odlehčovací služby v prostorách Sociálních služeb Lanškroun, která se při nástupu do OS uzavírá a jejíž součástí jsou přílohy Pravidla života v Domově a List úhrad. Dále je seznámen se zásadami pro podávání a vyřizování stížností na kvalitu nebo způsob poskytování sociální služby, s právy a povinnostmi klienta a individuálním plánováním služby apod.

Po nástupu pomáhá celý personál překlenout obtížnější období adaptace, snaží se naslouchat a informovat, pomáhá zvyknout si na nové prostředí.

Umístěním rodinného příslušníka do OS, péče rodiny o něho nekončí, ale měla by být navázána úzká spolupráce příbuzných s personálem, aby se u nás nový klient mohl cítit skutečně jako doma.

Na co určitě nezapomenout během přípravy věcí k nástupu:

  • občanský průkaz,
  • průkazku zdravotní pojišťovny,
  • vyjádření lékaře ne starší než tři měsíce a aktuální rozpis léků podepsaný lékařem,
  • aktuální výměr důchodu (pokud chcete zjistit, zda je nárok na sníženou úhradu), není nutné pro Odlehčovací pobyt,
  • doklad o přiznání příspěvku na péči, není nutné pro Odlehčovací pobyt,
  • léky (popř. recepty), které potřebujete minimálně na 5 dní po nástupu, u Odlehčovacího pobytu je nutné mít léky na dobu celého pobytu,
  • při inkontinenci inkontinentní pomůcky a podložky, a pro péči o pokožku je potřeba donést mycí pěnu a zinkovou mast (pěnu a mast je možné zakoupit v kantýně Domova),
  • zdravotní nebo kompenzační pomůcky, které používáte (brýle, zubní náhrady, elastické punčochy, naslouchátka, berle, chodítko, invalidní vozík apod.), doporučujeme vzít s sebou také digitální teploměr,
  • finanční hotovost na první výdaje (například doplácení léků) a na zaplacení úhrady do konce měsíce,
  • termosku na čaj (větší, cca 1 l – 1, 5 l), hrníček, talířek (např. na krájené ovoce), příbor, a popř. plastová lžička na podávání léků.

  Věci na osobní hygienu:

  • doporučujeme alespoň 4 žínky, minimálně 5 ručníků, osušky, kapesníky, sprchový gel, šampon, kartáček, pastu, ústní vodu nebo čistící tablety (v případě, že používáte zubní náhradu), manikúrní nůžky, vatové tyčinky, holení (elektrický holicí strojek, jednorázová holítka), hřeben, krém na obličej, krém na tělo, papírové kapesníky apod.

  Oblečení:

  Vezměte si s sebou bavlněné prodyšné oblečení v dostatečném množství, na které jste zvyklí, rádi ho nosíte a v takovém množství, aby byla zajištěna jeho dostatečná výměna:

  • vhodnou domácí obuv (pevnou a neklouzavou, např. značky Podowell), letní a zimní obuv na venek (např. k lékaři, do nemocnice, na vycházky),
  • spodní prádlo pokud nepoužíváte inkontinentní pomůcky, (např. kalhotky, trenky), košilky, nátělníky v dostatečném množství), punčochy, ponožky,
  • noční košile, pyžama, župan,
  • domácí oděvy, na které jste zvyklí, každý klient je přes den v denním prádle a na noc se převléká do nočního oděvu,
  • oblečení pro různá roční období i příležitosti – kalhoty, košile, trika, sukně, halenky, šaty, oblek, svetry, bundy, kabáty,
  • sluneční brýle, čepici/klobouk proti sluníčku,
  • společenské oblečení (např. na oslavy nebo na „poslední cestu“).

  Praní prádla zajišťuje prádelna v našem zařízení. Pere se kvůli hygienickým předpisům na teplotu 60 °C. Na každý kus oblečení je zažehlen štítek s Vaším jménem, aby nedocházelo k záměně nebo ztrátě Vašeho oblečení. Proto minimálně 2 dny před plánovaným nástupem je potřeba oblečení donést. V den nástupu Vám prádlo doneseme na pokoj. V průběhu pobytu je nutné všechny nové kusy oblečení předat personálu, aby nejprve zajistil označení oblečení. Cena 1 štítku pro Odlehčovací pobyt je 5,- Kč. Po skončení Odlehčovacího pobytu lze zažádat o odstranění štítků z oblečení.

  I když jsme schopni se o Vás plně postarat, je příjemné, když si s sebou vezmete věci, které Vám – v rámci našich prostorových možností – připomínají domov. Od fotografií blízkých přes oblíbené knihy, obrázky a květiny až třeba po Vaše hodiny, rádio, oblíbené křeslo, atd.

  Po dohodě se sociální pracovnicí je možné si s sebou vzít také televizor, malou ledničku, varnou konvici, mikrovlnou troubu, atd. (všechny el. spotřebiče musí mít platnou revizi).

 


  Kontakt

  Sociální služby Lanškroun
  Janáčkova 1003
  563 01 Lanškroun

  IČO: 75081849
  DIČ: CZ75081849
  Číslo účtu: 198999998/0600