clanek-obrazek

Volný čas

Jak koncipujeme volný čas našich klientů

V souladu s posláním a cíli organizace se snažíme intenzivně o to, aby si klienti udrželi co nejdéle získané schopnosti a dovednosti, které vedou k prodloužení jejich aktivního života. Plníme jejich volný čas, rozvíjíme jejich zájmy, nacházíme s klienty nové koníčky a pomáháme jim zapomenout na jejich problémy a starosti.

V rámci aktivizace jsou klienti na všechny kulturní akce nejen zváni, ale jsou i zapojováni do jejich aktivního zajišťování. Ke všem aktivitám jsou zváni také rodinní příslušníci. Klientům nabízíme skupinové i individuální aktivity.

Pravidelně je vydáván časopis Důchodníček, kde jsou klienti informováni o novinkách, o konaných akcích, mohli si přečíst zajímavosti o starých řemeslech a vyluštit křížovky.

Trénink Paměti

Probíhá zábavnou formou kognitivní trénink, trénování krátkodobé i dlouhodobé paměti, pozornosti, soustředění a  práce se vzpomínkami (reminiscence), nácvik jednoduchých paměťových technik. Do této aktivity jsou zařazeny i různé hry jako např. pexeso pro dospělé, karetní hry, křížovky, slovní fotbal, přísloví, citáty apod.

 Kondiční cvičení

Cílem cvičení je zachovat si co nejdéle pohyblivost celého těla. Rozcvičit i ztuhlé části za pomoci cviků a pomůcek, například gymnastického míče, gumy. Program cvičení je přizpůsoben zdravotnímu stavu seniorů.

Vařeníčko, pečeníčko

všechny, co rádi vaří anebo rádi mlsají, máme vařeníčko – pečeníčko. Klienti vždy navrhnou, co by si rádi upekli či uvařili a po dokončení si to při šálku kávy nebo čaje také společně ochutnají.

Biograf senior

Pravidelně se koná pod vedením dobrovolníka promítání. Promítají se většinou filmy pro pamětníky, oceněné filmy, střídají se české i zahraniční filmy a žánry tak, aby byl uspokojen každý typ diváka z řad našich klientů.

 

 

Knihovna

Pravidelně  je  otevřená knihovna  pod vedením  našeho dobrovolníka. Je zde široký výběr knih a žánrů . Najdete se tu opravdu vše od A až po Z.

 

Další pravidelné aktivity

Několikrát měsíčně se konají bohoslužby – katolická, evangelická a pravoslavná. Každý měsíc se konají schůze obyvatel, kde klienti jsou informováni o dění a zároveň zde mohou vznést jakýkoliv dotaz, podnět či stížnost na chod Sociálních služeb. Mezi další pravidelné aktivity patří např. společenské a sportovní hry – bingo, stolní hry, kuželky, pétanque apod.

 

Jednorázové aktivity

Mimo tyto pravidelné volnočasové aktivity jsou i jednorázové aktivity. Jedná se zejména o různé zábavné programy, se kterými nás navštěvují děti z okolních škol a klienti jiných zařízení, taneční zábavy, Čermenské slavnosti, stavění a kácení máje, oslavy svátků a narozenin, plesy, zahradní slavnosti, apod.


  Kontakt

  Sociální služby Lanškroun
  Janáčkova 1003
  563 01 Lanškroun

  IČO: 75081849
  DIČ: CZ75081849
  Číslo účtu: 198999998/0600