clanek-obrazek

Zimní kloboukový ples

V čase, kdy si člověk jen při pouhém přechodu náměstí vyslechl několik hloučků dam, řešících své plesové garderoby a pány, kteří lamentovali nad tím, že je ta „jejich“ zase umluvila do nějakého plesání, a bylo tedy více než jasné, že plesová sezóna je v plném proudu, jsme se i my v Domově pro seniory rozhodli, že si nenecháme ujít příležitost k zábavě a uspořádali jsme vlastní ples. Ples nesl název „Velký zimní kloboukový“ a vyplnilo se nakonec vše, co název sliboval. Velký byl už jen svými přípravami, které trvaly více než měsíc. Velká byla také tombola, ve které bylo letos přes 250 cen, které sváděly každého návštěvníka k pokoušení štěstí a nákupu lístků. Nebudu přehánět, když řeknu, že si každý svou výhru odnesl. A tak to má být. Velké byly i některé klobouky klientů a zaměstnanců, ale o tom až později. Zimní byl ples jen částečně. Sníh, který by dokresloval celkovou atmosféru, bohužel do druhé poloviny února nevydržel, ale zima, ta byla v den konání plesu, tedy 22. února, skutečně třeskutá. Zmírnit se jí snažila naše kulturní vložka v podobě studentek Středního odborného učiliště z Lanškrouna, které nám pod vedením svých učitelek v rámci praktické výuky oborů Kadeřnice a Kosmetička, předvedly módní přehlídku letních šatů, plesových a společenských šatů a tzv. proměnu, kdy dívky běžně oblečené a upravené svým kadeřnickým a kosmetickým umem proměnily v dámy, které by na každém plese zazářily. A to měly na proměnu jen několik málo minut.

Ke každému správnému plesu patří i předtančení, které má návštěvníky navnadit a inspirovat. O profesionální taneční úvod se nám postaral sladěný pár sourozenců Vystrčilových. Naše pozvání přijal místostarosta Roman Krajči, a aby tematicky zapadl, vzal si i on klobouk. Čímž se dostáváme k poslednímu a nejdůležitějšímu slůvku v názvu plesu. Klobouk byl dříve doplňkem, který zdobil každou dámu a jehož smeknutí bylo u mužů skoro neodmyslitelným gestem. Dnes už se na klobouky bohužel zapomíná a vrací se jen nárazově jako doplňky některých módních trendů. Leckterá dáma z řad našich klientek ale svůj stylový klobouk v šatníku stále má a proto jsme se rozhodli pro toto téma. A mělo úspěch. Klobouků se nám sešlo opravdu mnoho v různých stylech, barvách, materiálech, od decentních letních kloboučků, až po obří sombrera. Na klobouky a čepice nezapomněli ani pánové v čele s panem ředitelem, který provedl dámy po parketu ve vkusném cylindru. K tanci a poslechu nám hrála osvědčená skupina Menhir.

Rádi bychom touto cestou chtěli poděkovat všem, kteří nás podpořili v této akci, všem zúčastněným studentkám a jejich učitelkám, tanečníkům, kapele a v neposlední řadě také sponzorům, kteří věnovali dary do naší tomboly, ať již šlo o firmy či zaměstnance a klienty Domova s jejich rodinami. Bez Vás by náš ples nebyl tak úspěšný a nepřinesl by tolik radosti klientům.

Seznam sponzorů, kteří věnovali dary do tomboly Velkého zimního kloboukového plesu, pořádaného v Domově pro seniory dne 22. 2. 2011.

Město Lanškroun

Artik drogerie – Petr Turek, Lanškroun

PROBIT Elektro – Ing. Petr Skopal, Česká Třebová

Quanto Lanškroun

Kadeřnictví sedmikráska – Jitka Langrová, Lanškroun

TETA drogerie – Lenka Strnadová, Lanškroun

Hostinec u Fildy – Radovan Filip, Žichlínek

Polar – Kostelec nad Černými lesy

Matušák Agrion, s. r. o., Kunčina

Stanislava Skulová, Lanškroun

Lékárna Regena – pí Formánková, Lanškroun

Pekárna NOPEK Lanškroun

Mlékárna Miltra – Městečko Trnávka

SMACK food service – Tomáš Dimo, Vysoké Mýto

Alimpex Praha

Exver Food Staré Ždánice

Ing. Pelc – Litomyšl

Biogena Svitavy

Jiří Chládek – Ovoce, zelenina, Lanškroun

Nugát Šumperk – pan Mazák

Jatka Lanškroun

AG Foods – Velká Bíteš

Pekařství Sázava

Stepa, s. r. o. – Lanškroun

Jaroslav Skalický

Zaměstnanci a klienti Domova pro seniory


  Kontakt

  Sociální služby Lanškroun
  Janáčkova 1003
  563 01 Lanškroun

  IČO: 75081849
  DIČ: CZ75081849
  Číslo účtu: 198999998/0600