clanek-obrazek

Zabíjačka a masopust

Zabíjačka v domově pro seniory? Že to nejde? Tak to se pletete … My jsme si ji u nás v Domově udělali 20. února 2014. V dopoledních hodinách jsme si s klienty nakrájeli sádlo, oloupali česnek, nakrájeli veku a připravili další věci na přípravu jitrnic. Pak jsme si společně ještě uškvařili škvarky. No moc se nám povedli, klienti si pomlaskávali, jak jsou dobré, že je dlouho neměli.

Odpoledne k nám dorazil pan řezník Radovan Filip se všemi potřebnými pomůckami na výrobu jitrnic a už se mohlo začít. V kuchyni nám uvařili vepřové hlavy a připravili játra a střívka. Pan řezník si za pomoci našich zaměstnanců i klientů připravil náplň do jitrnic, a pak je společně začali dělat. Když byly jitrnice hotové, tak jsme je uvařili a nechali do druhého dne vychladnout. Poté jsme naše klienty obešly a každému dali na ochutnání. Celý den byl doprovázen zabíjačkovým menu. I na při tvorbě jitrnic bylo možno ochutnat naše škvarky, ovar a další dobroty. Atmosféru nám zpestřil zpěv a hra na harmoniku pana Popeláře. Hodovalo se, zpívalo a tančilo až téměř do pozdních odpoledních hodin. Všem se akce líbila.

Zabíjačka u nás probíhala v rámci Masopustního týdne, který jsme tu měli od 17. do 23. února 2014. Výzdoba, jídlo i aktivity byly opět laděny tematicky – takže jsme si v tvořivé dílně vyrobili masopustní masky, k obědu jsme dostali jako zákusek koblížky …


  Kontakt

  Sociální služby Lanškroun
  Janáčkova 1003
  563 01 Lanškroun

  IČO: 75081849
  DIČ: CZ75081849
  Číslo účtu: 198999998/0600