clanek-obrazek

***TANEČNÍ TERAPIE***

25. října 2016 k nám do Domova přijal pozvání pan Dr. Petr Veleta M. A. se svým společníkem. Pan Veleta jezdí po různých zařízeních, kde využívá psychomotorickou pohybovou a taneční metodu pro seniory a pro osoby se zdravotním postižením. Tato metoda je vhodná jak pro aktivní klienty, tak také pro klienty s jakýmkoliv postižením, pro vozíčkáře, pro klienty pohybující se s holemi nebo pro klienty, kteří trpí demencí, či jinou psychickou chorobou.

Ke své terapii používá příjemnou hudbu, jednoduché taneční prvky a právě těmito jednoduchými a přirozenými pohyby se procvičí nejen jednotlivé části těla, ale také se vytvářejí silné pozitivní emoce a příjemné vzpomínky, které velmi dobře působí na psychiku a na sebevědomí klienta.

Při příchodu pana Velety a jeho kolegy jsme se všichni usadili do kruhu. Po menším rozcvičení a naučení se jednoduchých pohybů rukou a nohou k tanci jsme mohli začít se samotnou taneční terapií.

Pan Veleta postupně vyzýval každou z klientek k tanci. Tančilo se tango, waltz, kankán a mnoho dalších. Nádherné taneční číslo na téma labutí jezero nám předvedli pan Veleta společně s naší klientkou, která velice ráda tančila a tímto číslem si připomněla nádherné taneční chvíle prožité v mládí.

Nezapomnělo se ovšem také na pány, kteří nám předvedli hezké taneční číslo ve formě pochodu.

Úterní dopoledne jsme si všichni náramně užili a už se těšíme na další návštěvu těchto dvou příjemných a šikovných pánů.


  Kontakt

  Sociální služby Lanškroun
  Janáčkova 1003
  563 01 Lanškroun

  IČO: 75081849
  DIČ: CZ75081849
  Číslo účtu: 198999998/0600