clanek-obrazek

Staročeské vánoce v Domově

Od 16. do 20. prosince 2013 u nás v Domově probíhal další týden z kulinářských hodů. Tentokrát se to neslo v duchu Staročeských vánoc.  Výzdoba v celé budově byla laděna touto tématikou a aktivity ani kuchyně nezůstaly pozadu. Z dobrot, co nám  kuchaři uvařili, to byl např. tradiční kuba. S klienty jsme si společně upekli voňavé perníčky, které navodily tu správnou atmosféru po celém Domově, druhý den jsme je společně ozdobili cukrovou polevou a nakonec jsme jimy ozdobili vánoční stromečky.

I tento týden jsme měli kavárničku s hostem. V úterý 17. prosince 2013 k nám přišla paní Růžena Šteflová, bývala profesorka gymnázia Lanškroun a zároveň aktivní důchodkyně, která vede ochotnický divadelní spolek v Lanškrouně.  Přinesla s sebou nejen dobrou náladu, ale i cukroví a drobné sladkůstky pro naše klienty. Tématem dnešní kavárničky byly staročeské vánoce. Paní Šteflová hovořila s klienty o tom, jak se Vánoce trávily dříve a jak se tráví v dnešní uspěchané době, jak v průběhu let upadají klasické zvyky a tradice a lidé tráví vánoční čas zavření doma u televize. Na závěr paní Šteflová předčítala ze svých oblíbených knih autorů Biebla, Skácela a Tomana.

Součástí týdne staročeských vánoc byla i „Štědrovečerní večeře“, kterou jsme si uspořádali již 19. prosince, aby se jí mohlo zúčastnit co nejvíce klientů, aniž by chyběli na Štědrý den u svých rodin. Ale o tom až příště, byla to tak vydařená akce, že si zaslouží vlastní článek :)


  Kontakt

  Sociální služby Lanškroun
  Janáčkova 1003
  563 01 Lanškroun

  IČO: 75081849
  DIČ: CZ75081849
  Číslo účtu: 198999998/0600