clanek-obrazek

Sportovní týden

Od 21. 6. – 25. 6. 2010 se konal v Domově pro seniory sportovní týden. Na každý den byla připravena jedna disciplína a my jsme měli možnost být u toho a zúčastnit se. Každý výherce byl odměněn poukazem na zmrzlinový pohár.

Pondělí

Sportovní týden byl zahájen kuželkovým kláním, které se konalo v suterénu domova od 9 hodin ráno. Klání se zúčastnilo 6 klientů (5 žen a 1 muž). Nálada byla uvolněná a soutěžící se do hry pustili se zdravou soutěživostí. Zkušenosti klientů domova nás utvrdili v tom, že se máme ještě co učit. Po 5 kolovém boji zvítězil pan Novotný s 53 body.

Úterý

V den druhý se odehrál turnaj ve stolním fotbale ve společenské místnosti. Účast nebyla tak valná, ale srandy a gólů bylo dost. V některých chvílích jsme se za břicho popadali, ne že by to soutěžícím nešlo, ale jejich vtipným poznámkám a reakcím. Zúčastnily se 4 milé dámy. Některé tuto hru hrály poprvé, ale vedlo se jím velmi dobře. Zápas vyhrála paní Šilarová se skórem 3:1 a paní Čermáková se skórem 3:1.

Středa

Třetí den se hrál turnaj v elektronických šipkách. Turnaje se zúčastnilo 6 klientů a odehrálo se 6 kol. Pro většinu soutěžících to byla premiéra a drželi v ruce šipky poprvé. Ale i přes těžké začátky se na konec všem soutěžícím podařilo zasáhnout terč a nasbírat spoustu bodů. Hlavním vítězem turnaje se stala paní Tenenková, které se podařilo získat 325 bodů. Avšak to nejcennější, co si odnesli všichni, byly nové zážitky a dobrá nálada.

Čtvrtek

Ve čtvrtek se odehrála hra v „Člověče, nezlob se!“. Přišlo bojovat 6 žen a 1 muž. Hra se odehrála v jídelně v 10 hodin dopoledne a byla velmi napínavá. Často jsme mohli spatřit, jak soutěžící vyhrával a blížil se ke konci, když ho však někdo dohonil a těsně před domečkem ho vystrčil, ale bohužel taková je hra a taková jsou pravidla. Jsme rády, že to nikoho neodradilo. Ve hře vyhrála paní Hyklová a paní Lopeňová.

Pátek

Poslední den sportovního týdne se odehrál turnaj v petanque. Soutěžilo se na zahradě, turnaje se zúčastnilo 5 klientek, které byly v 9 hodin připraveny utkat se v boji o sladkou odměnu. Odehrálo se 5 kol, při kterých se profesionalita soutěžících nedala přehlédnout. Nejlepší strategii zvolila paní Součková, která se po týdenním boji probojovala k sladkému potěšení.

Všem zúčastněným moc děkujeme za účast a za zpříjemnění týdne a gratulujeme vítězům.

Ze sportovního týdne Vám přinášíme pár fotografií.