clanek-obrazek

Sociální služby Lanškroun se staly Kontaktním místem České alzheimerovské společnosti

Česká alzheimerovská společnost (ČALS) vznikla v roce 1997. U jejího zrodu stáli profesionálové z řad gerontologů, lékařů, sociálních pracovníků i rodinných pečujících. Jejím cílem je pomoc a podpora lidem postižených demencí, mezi které řadí jak samotné nemocné, tak jejich rodinné příslušníky, protože demence postihuje stejně těžce obě skupiny.

Sociální služby Lanškroun splnily podmínky, které ČALS požaduje a to, že sociální pracovnice je proškolená v požadovaných kurzech např. Edukace a trénink poradců – odborné sociální poradenství pro lidi se syndromem demence a jejich rodinné příslušníky a Úvod do hodnocení kognitivních funkcí v práci sociálního pracovníka. Pracujeme s klienty s demencí podle strategie ČALS a opětovně jsme obhájili certifikát „Vážka“. A v neposlední řadě se snažíme být stále aktivní a to např. při stálém zvyšování odbornosti poskytovaných služeb pro naše klienty, poskytováním poradenské činnosti seniorům a jejich pečujícím, pořádáním konferencí a přednášek pro odbornou i laickou veřejnost, pořádáním tréninků paměti pro seniory, spoluprací s okolními organizacemi apod.

ČALS shledala, že poskytujeme kvalitní služby pro osoby postižené syndromem demence a pomáháme také jejich rodinám, a proto nás zařadila do svých Kontaktních míst.

Díky tomuto můžeme veřejnosti nabídnout nejnovější poznatky v péči o osoby s demencí, edukativní materiály pro pečující osoby a individuální návrhy pro zkvalitnění péče o osoby s demencí. Pokud byste měli o tyto rady a informace zájem, kontaktujte nás na tel.: 739 455 274 nebo nás osobně navštivte na adrese: Sociální služby Lanškroun, Janáčkova 1003, 563 01 Lanškroun.

 

 

 

 

 

 


  Kontakt

  Sociální služby Lanškroun
  Janáčkova 1003
  563 01 Lanškroun

  IČO: 75081849
  DIČ: CZ75081849
  Číslo účtu: 198999998/0600