clanek-obrazek

Šipkovaná s dětmi

Ve čtvrtek 24. června nás opět potěšily svou návštěvou děti ze Základní školy Dolní Třešňovec. Tentokrát jsme se rozhodli vyrazit za zdi Domova a vymysleli jsme pro děti a naše klienty hru šipkovanou. Start byl u recepce a my jsme společně vyrazili po fáborkách na cestu. Na té na nás postupně čekalo několik úkolů – vytvořit kruh, chytit se za ruce a společně si popřát krásný den; u pole zavřít oči a poslouchat okolí, ptáčky, vítr..a hlavně ticho; obejmout toho, kdo je nám zrovna nejblíže; společně si zazpívat písničku; pantomimou předvést své ráno; zkusit se chytit za nos. Vydalo nám to na příjemnou procházku a po cestě bylo moc krásné pozorovat propojení té nejmladší a nejstarší generace, navzájem si pomáhali, povídali si, smáli se a objímali.

Děti, kterým se na šipkovanou nechtělo, nám pomohly zkrášlit naši zahradu. Pomohly s vytrháváním plevele, zasázeli jsme společně pár kytiček a dokonce jsme našli i pár kamčatských borůvek!

Na závěr našeho dopoledne, hned po výborné svačince, kterou si pro děti připravily naše paní kuchařky, jsme si ještě společně zazpívali pár písniček.

Zkrátka opět to bylo, stejně jako vždy, skvělé dopoledne, ze kterého budeme pozitivní náladu a energii čerpat ještě hodně dlouho. Minimálně do dalšího setkání.

DĚKUJEME A TĚŠÍME SE NA PŘÍŠTĚ!


  Kontakt

  Sociální služby Lanškroun
  Janáčkova 1003
  563 01 Lanškroun

  IČO: 75081849
  DIČ: CZ75081849
  Číslo účtu: 198999998/0600