clanek-obrazek

Domov pro seniory potvrdil svoji špičkovou úroveň

V roce 2013 se stal lanškrounský Domov pro seniory prvním zařízením v Pardubickém kraji, které získalo Certifikát standardizace nutriční péče zaštítěný Českou asociací sester, Společností klinické výživy a intenzivní metabolické péče a společností Nutrícia. Již tenkrát věděli všichni zaměstnanci, že získat certifikaci je teprve první část záměru, poskytovat svým klientům vysoce kvalifikovanou nutriční péči a tím významně zvyšovat jejich kvalitu života. Druhá, možná ještě důležitější část, bylo předsevzetí, že takto vysoko nastavenou kvalitu ve stravování zařízení trvale udrží. Už jen získat osvědčení o této standartizaci není jednoduché. Vždyť v celé ČR, získalo ze čtyř stovek zařízení sociální péče certifikát dosud pouhých třináct poskytovatelů. Lanškroun byl navíc unikátní v tom, že při závěrečném auditu nebylo zjištěno nic, co by bylo třeba napravovat. Stal se zatím jediným zařízením v ČR, jehož závěrečná zpráva nenesla žádná nápravná opatření či doporučení. Tuto kvalitu jsme nyní v červnu museli před odbornou komisí znovu obhajovat.

Protože dvě kontrolované zařízení před námi svoji kvalitu poskytované nutriční péče neobhájila a certifikace jim byla odebrána, nebyli jsme úplně klidní, i když jsme o své kvalitě trvale přesvědčeni. Závěrečný protokol kontrolního šetření standardizace nutriční péče však mluví za vše:

„Velmi kladně hodnotíme pestrost jídelního lístku a propracovanou i chuťově výbornou dietu MUS (mechanicky upravená strava – pozn. autora). Jsou zde mimořádně kvalitně nastavené parametry nutriční péče. Dbá se o pitný režim klientů pestrostí výběru nápojů. https://www.soslla.cz/akce/domov-seniory-potvrdil-svoji-spickovou-uroven https://www.soslla.cz/akce/domov-seniory-potvrdil-svoji-spickovou-uroven https://www.soslla.cz/akce/domov-seniory-potvrdil-svoji-spickovou-uroven https://www.soslla.cz/akce/domov-seniory-potvrdil-svoji-spickovou-urovenByl zaveden degustační tým, který denně ochutnává připravenou stravu.“

Dlouhodobá, týmovou práce, na nastavené nutriční péči všech zaměstnanců Domova – od uklízeček a kuchařů, přes pečovatelky a zdravotní sestry až po ředitele, opět přinesla vynikající výsledek.

Jsme tedy stále jediní v Pardubickém kraji, kteří tuto certifikaci poskytované nutriční péče vlastní.

Ing. Milan Minář, ředitel Sociálních služeb Lanškroun


  Kontakt

  Sociální služby Lanškroun
  Janáčkova 1003
  563 01 Lanškroun

  IČO: 75081849
  DIČ: CZ75081849
  Číslo účtu: 198999998/0600