clanek-obrazek

Certifikace bazální stimulace

Koncem června roku 2023 Sociální služby Lanškroun zdolaly další jednu pomyslnou metu v uznání naší dobré praxe. Získali jsme Certifikát „Pracoviště pracující s prvky konceptu Bazální stimulace“ podle Prof. Dr. Andrease Fröhlicha.

Bazální stimulace je koncept podporující v nejzákladnější rovině lidské vnímání, a tím i komunikaci a pohybové schopnosti klienta, které se navzájem propojují. Bazální stimulace dokáže obnovit mozkovou činnost i využitím vzpomínek, životních návyků a zkušeností hluboce uložených v našich paměťových drahách.

Každý člověk vnímá a je jen na nás, jak vhodnou formu komunikace zvolíme. Pracovníci musí rozlišit jakoukoliv sebemenší reakci klienta a dát jí náležitý význam. Obrovskou úlohu hraje znalost klienta, jeho zvyků a návyků a také značná dávka intuice a empatie. Od běžné ošetřovatelské péče se bazální stimulace liší tím, že místo konzervování stavu klienta jej stimuluje a rozvíjí.

V naší praxi to znamená, že pomocí bazální stimulace připomínáme život našim klientům, který žili dříve. Připomínáme jim milé doteky, příjemné chutě a vůně, líbezné zvuky, krásné obrázky, jejich vzpomínky …

 


  Kontakt

  Sociální služby Lanškroun
  Janáčkova 1003
  563 01 Lanškroun

  IČO: 75081849
  DIČ: CZ75081849
  Číslo účtu: 198999998/0600