clanek-obrazek

Aktivity ze žlutého patra

A máme nový rok. Ani jsme neměli čas na odpočívání po svátcích. Jako poděkování pro děti, které nám koncem roku zpívaly, jsme připravovali křížaly. Neminul nás tradiční úklid (světnice, jídelna, terasa…). Jsme přeslazení, nepečeme buchty, ale děláme zásoby pro naši kredenc. Podařil se nám pečený čaj. Naše bambule z podzimu jsme využili k výrobě zimních květin, posloužily jako ozdoby na stolech v jídelně. Při jednom našem vzpomínání jsme dostali nápad, jaké by to bylo uvařit si samostatně oběd. Zvládli bychom to ještě? A povedlo by se to? Vybrali jsme si sekanou a brambory. Moc nám všem chutnalo a připomnělo nám to dobu, kdy jsme museli živit celou rodinu.

 

V únoru nás omezila na dva týdny karanténní opatření. Věnovali jsme se běžným věcem. Závěrem měsíce jsme si naložili šípkový macerát.

 

V březnu vyhlížíme sluníčko a ještě vzdálené jaro. Začali jsme připravovat výsev paprik, rajčat, bylinek. Péče o rostlinky se nepodařila tak, jak jsme si představovali. Již dříve jsme zmiňovali, že soužití s námi je někdy těžší. A tak nám zůstali pouze sazeničky rajčat. Také nás potkala nemilá událost. Onemocněl náš dobrovolník Jarda. Čtvrteční tanečky jsme zachovali. K tomu jsme využili prostor u terasy a DJ zkušenosti Martiny. Doba je zlá, nemůžeme čerpat finanční prostředky, ale potřebujeme mít kolem sebe krásu přírody. Napadlo nás vyrobit si z částí šišek květy cínií. Podařila se obměna dekorace stromu na chodbě – šité květinky. Dodělali jsme šípkový likér. Celý měsíc žijeme novým nápadem – vytvořit si pietní místo. Spolupracuje s námi i evangelický farář. Závěrem března jsme doplnili naši kredenc o koupelové soli.


  Kontakt

  Sociální služby Lanškroun
  Janáčkova 1003
  563 01 Lanškroun

  IČO: 75081849
  DIČ: CZ75081849
  Číslo účtu: 198999998/0600